Le Carnaval des Animaux

ZONDAG 19 MEI 2024 - 15.30 UUR

‘Le carnaval des Animaux’ is een humoristisch en satirisch programma voor het hele gezin.
Saint-Saëns componeerde het werk als vermaak voor zijn vrienden. Treffende gelijkenissen met dieren, maar ook bespotte collega-componisten komen voorbij. We horen sloffende schildpadden, dansende olifanten, een koninklijke leeuw, een acquarium, een volière en een stervende zwaan. Pas na zijn dood werd het werk razend populair. Zo haalde Disney zijn inspiratie voor ‘Belle en het Beest’ uit dit werk. Verteller en acteur Remko Vrijdag (oa. Vliegende Panters, Klokhuis) brengt het luchtige verhaal met de nodige ironie en actualiteit en en passant maakt de luisteraar kennis met een heel stel orkestinstrumenten.
‘Le carnaval des Animaux’ wordt uitgevoerd door een ensemble van tien professionele topmusici met de kracht van een symfonieorkest. De musici hebben allen hun sporen verdiend als solist en kamermusicus, en spelen in toonaangevende orkesten zoals het Koninklijk Concertgebouw Orkest en het Rotterdams Philharmonisch Orkest.
Het programma wordt ingeleid met ‘Ma Mère l’Oye’ van Maurice Ravel op vierhandig piano. ‘Ma Mère l’Oye’ is een kort werk dat gebaseerd is op sprookjes van Moeder de Gans.

Uitvoerenden:
Ksenia Kouzmenko, piano
Martijn Smits, piano
Feyona van Iersel, viool
Sjaan Oomen, viool
Rani Kumar, altviool
Johan van Iersel, cello
Matthew Midgley, contrabas
Anna May van der Feen, fluit
Michael Hesselink, klarinet
Barry Jurjus, xylofoon, klokkenspel
Remko Vrijdag, tekst, verteller

Uitverkocht